Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza devamlı giriş yapan ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı takip eden yakınlarımızdan arama esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseri kullanıcı adınızı bileğsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bâtınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz masnu e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran masnu maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde makam düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak bâtınin kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram kontaksı istediği bâtınin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çkazanmak bâtınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun bâtınin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişelleme farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Kesinlikle Art Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen kişiler bâtınin ne günah ki çok çokça sistem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok çokça payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye aslında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğsoruntirin ve çabucak arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz bileğsoruntiğinde veya kullanıcı adınız bileğsoruntiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğsoruntirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğsoruntiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” ya da ara sıra “bileğsorunikliği mazi aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin ekseri saldırganlar elektronik posta adresini bileğsoruntirdiği bâtınin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın