Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, dünya üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıhun bir Fen Eşı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak münhasıran başına öne çıhun en önemli miktarda ilaç ciğererik patentinin hak sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu önemli adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği vadiı büyültmek isteyen Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile yanında kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun bili cebelarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek artırma çalışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle yetinmek istemeyen kellearı demeında ülkesini sabah akşam özümleme fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi kellevuruları ile bile meşhurdur. 143 tane kellevurulmuş ve 280’den okkalı beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedili gelişen olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş çakerübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle yanında yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Alanında bundan sonra ciddi bir kompetan olmasıyla yanında kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda önemli bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında taraf edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk sefer güruhlen flavonol glikozit esaslı bulunmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 parça bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise umum arasında en çok buluş belgesi kellevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Eşı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çalışmalarla adamlık evveliyatına faydasını hiç muallel etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı sayesinde kılıklı emeklere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse bile asla çalışmalarından vazgeçmemiş sabah akşam olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yanında bulunmak üzere sağaltım yönünde geliştirdiği bileşkeleri keşfederek adamlık evveliyatına önemli bir yardımı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese bile temelı kıymettar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek harcamak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha ağırlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca bilindik şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte bile muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (kanat yardım) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile daha sonrasında ise 25’e doğru ülkede ruhsatı alınmıştır. Mecmu çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile biröte şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda taraf almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul resi beyıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis bey Apotrsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca bileşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak emekler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta kanatıkların geçmesi ciğerin muayyen bir hengâmı beklesek bile kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile ciğererisinden basit bir halde sağaltım edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. üste tensel emeklev bozukluğunu da sağaltım eylemek ciğerin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış coşkunluke karşı mukavim ve ağırlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi kellevurularının 2000 adetine doğruın hak sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı emekleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her hengâm kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun süreli kapanmalara ve sosyal hayattan uzak zaruri konut istirahatlarine maruz artan dünya toplumlarında biröte alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çaba kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü beyan fail Spektral Holding Patronaj Oturmuş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine mimarilabilecek en doğruca katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Fen Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine önemli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da önemli gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis orantığıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde taraf vadi gayrı fen adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok önemli bir miktarda farmasötik bileneşeli patentinin hak sahibi olması ve kellevurusunu ilk yaratıcı can olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın anayasa yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana vadiında çalışmalarını sabah akşam koskocamanleterek sabah akşam faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biröte nöbet Türkiye Senenin Fen Eşı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde bileğil yurt haricinde yani global anlamda da biröte ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı önlemların huzurlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile yanında kılıklı emeklere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı emeke yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar biröte farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çalışmaları mevcut Spektral Plasman Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda taraf vadi bir kızıl sahası ile yanında kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki bedel bileğemekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun durağan mesabe yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a basıcı uyuşturucu ruhsatları ile sağlamlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal madun mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin bile bili veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak emektiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir uygulayım güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.kez ve 18.06.2020 eser tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası bulunmak üzere iki sınai hammadde uyuşturucu sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan yazgılı açıklamada fikirlerine taraf maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye önemli ilhak mesabe sağlama potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ün yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise saf gereç mimarisındaki bilgisizluklar sayesinde faik derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faik oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yer planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine oranlı rezerv sabitleme raporları düzenlenerek halka yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada taraf vadi teferruatlara nazaran ayrıca, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın